O nás

Sme malá skupina nadšencov zo Slovenskej republiky, ktorá funguje od decembra 2020 pod názvom Flying Partners Slovakia. Vo voľnom čase sa venujeme tvorbe scenérií pre Microsoft Flight Simulator 2020.

Naše krásne Slovensko sa snažíme zviditeľniť vo svete vlastnými textúrami a pridanými objektmi.

Dokončili sme bezplatné projekty: Vysielač Zobor, Vysielače Slovenska, letiská: Trenčín, Dubnica, Nitra, Janova Lehota, Partizánske, Spišská Nová Ves, Martin, Medzinárodné letisko Milana Rastislava Štefánika, Linka Plzeň, letisko Sandpoint, Zábreh, bývalé vojenské letisko Hejlák a vlastnú knižnicu 3D objektov.

Z platených scenérií sme k dnešnému vytvorili letiská: LZZI - Žilina, LZPP - Pieštany, LZKZ - Košice a LZTT - Poprad.

Všetky naše platené produkty sú zdokumentované pri osobnej návšteve konkrétneho letiska. Taktiež sú vytvorené podľa satelitných údajov a najnovších AIP SR (mapy letísk). Snažíme sa teda reprodukovať scenériu čo najvernejšie, aby ste získali ten najlepší možný produkt.

Martin Ďuriš

Martin Ďuriš

Zakladateľ Flying Partners Slovakia. 

Vo veku 8 rokov vystriedal vášeň pre vlaky za lietadlá a odvtedy sa letectvu vo voľnom čase venuje. Keď mal 15 rokov nastúpil do Aeroklubu Trenčín a krásnych 5 rokov lietal na svetoznámom klzáku L-13 Blaník.

V rokoch 2008 až 2010 pracoval v leteckej spoločnosti Seagle Air v Bratislave kde riadil koordináciu údržby flotily lietadiel Boeing 737-300 naprieč takmer polovicou sveta.

Ak má výnimočne voľný čas, rád si zalieta na leteckých simulátor ako X-plane a Microsoft Flight Simulator. Avšak, baví ho tvorba scenérií pre tieto simulátory. Začal skromne už od simulátoru MS2004. Daľej FSX, XPL11. No vždy iba pre svoju potrebu. Až v decembri 2020 sa spojil s ďaľším tvorcom a spoločne vytvorili niekoľko scenérií zdarma, ktoré už boli sprístupnené verejnosti.

V tíme má na starosti: tvorbu scenérií v programe SDK, tvorbu Ortho foto máp v programoch Image Composite Editor, Zoner Photo Studio a QGIS, vybavuje rôzne povolenia, dohaduje a podpisuje zmluvy, dokumentuje letiská, stará sa o zákaznícky a podporný servis, vytvára videá a rieši marketing.

Andrej Fridrich

Ďalším dôležitým členom Flying Partners Slovakia je Andrej. Vo svojej práci kde pôsobí ako grafik je veľmi zaneprázdnený, no vždy ochotný pomôcť.

Študoval odbor dizajn na Fakulte architektúry a dizajnu STU v Bratislave kde absolvoval odbor interiérový dizajn ako Mgr. art.

Takže modelovanie má v krvi :) K modelovaniu pre Flight Simulator sa dostal počas príprav pre projekt letiska Milana Rastislava Štefánika v Bratislave. Padli sme si do "nôty" a odvtedy spolupracujeme na našich scenériách.

V tíme má na starosti: tvorbu 3D modelov v programoch: 3DSmax, Blender,  ModelConverter a GLTF viewer, taktiež foto-dokumentuje a texturuje hotové modely cez  Photoshop a programy spomenuté vyššie. 

Andrej Fridrich

Lukáš Tomčík

Najnovším členom nášho tímu je Lukáš.

Pracuje ako vedúci na oddelení správy sieťovej infraštruktúry.

Ku 3D grafike sa dostal už v dobe GTA3, kde si do hry vytváral vlastné modely áut. Potom mu ale grafika ostala len ako hobby.

Študoval Informatiku na FEI v Košiciach, kde sa mal možnosť bližšie oboznámiť aj s 3D skenovaním budov a 3D tlačou.

K tvorbe pre MSFS sa dostal až pred rokom kedy podľahol čaru lietania. Objavil naše scenérie Košíc a Bratislavy, no a túžba zase niečo tvoriť ho priviedla k nám. Je šikovný a ochotný pustiť sa do práce.

V tíme má na starosti: tvorbu 3D modelov v programoch: SketchUp, Blender,  ModelConverter a GLTF viewer. Taktiež foto-dokumentuje a texturuje hotové modely cez Photoshop.